En basit olarak Website hazırlanması

En basit olarak Website hazırlanması

ANASAYFA
HİZMERLER
MENU
PAKETLER
İLETİŞİM
Bu yazımda site bir websitesi yaparken nelerin gerektiği , ve bunların ne işlere yaradığına dair günlük hayattan örneklere vererek anlatmaya çalışacağım;

Televizyon ve internette bir çok reklamlarda kendinizin dakikalar içerisinde websitesiniz hazırlayabileceğinize dair bilgiler dönemktedir. Bu iş Bu kadar Kolay mı, eğer kolaysa , webtasarım firmaları neden bu kadar yüksek fiyatlar talep etmektedir. insanların beynini uzun zamandır kurcalamaktadır. Bu sorunların cevaplarını aşağıda anlatmaya başlıyorum.

HTML: en temel wesite yapmak için kullanılan dildir. Nasıl vücüdumuz da ayakta tutmak için iskelet yapısı var ise , web sitemizin en temel iskeletini HTML oluşturmaktadır.

CSS : Html ile oluşturduğumuz iskelet yapının şekillendirilmesinde kullanılmaktadır. bunun günlük hayattaki karşılığı ise özellikle bayanların çok olarak kullandığı makyaj olarak gösterebiliriz. fazla abartılı makyaj bayan üzerinde nasıl emanet duruyorsa, fazla CSS de sitemizi aşırı yoracaktır. ve ziyatreçilerin kaçmasına neden olacaktır.

JS: javasicriptler web sitemizin bazı fonsiyanlar kazandırmamıza yarar, bunu günlük hayattaki karşılığı ise Tvlerde sık olarak izlediğimiz yeteniksizsiniz programında karşımıza çıkan insanları görebilirsiniz. aradaki tek fark insanlardaki yetenek çok fazla çalışma yada doğuştan gelir, internette ise JS dosyları hızlı şekilde bu yetenekleri sitenize kazandırabilirsiniz

HOSTİNG : Barındırma servisi, webstesini oluştururken yaptığınız HTML sayfalarını, CSS , JS ve RESİM dosyalarınızı, internet üzerinde bir alanda tutmaktır.

DOMAİN : Alanadınızdır, günlük hayattan örnek olarak vermek gerekirse, Tapusu size ait olan yere ait insaların ziyaret etmesini sağlamak için vereceğiniz adres olarak niteleyebiliriz..

HIZLI MENU

Samsunda Web Tasarım Alanında 15 Yıldan Uzun süredir Hizmet Veriyoruz

0545 368 53 69
facebook.com/prowebtasarim youtube.com//UC6pBAMXkL8u7V

İPUCU

Dünyanın en çok tercih edilen programlama dili Java'dır.
homeapartmentlicensephonepawearththumbs-upmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram