WEB SİTESİ İÇİN ÜCRETSİZ GÖRSEL BULMA

WEB SİTESİ İÇİN ÜCRETSİZ GÖRSEL BULMA

ANASAYFA
HİZMERLER
MENU
PAKETLER
İLETİŞİM
Günümüzde kimliğimizi 7/24 ,insanların geze bilecekleri , hakkımızda bilgi alabilecekleri i bizi temsil eden web siteleri çok önem arz etmektedir.Web sitemizde insanların yaptığımız işleri daha iyi anlamaları ve beğenmeleri için görseller kullanmaktayız.Kullandığımız bu görseller genellikle internetten herkesin erişebileceği , hazır (stock) görsellerdir.
İnternet sitemizdeki görsellerin , bize özgü , seo açısından daha verimli olması adına kullanılan görselin , elimizden geldiği orandan kendi görselimiz olmasına dikkat etmeliyiz.

Web sitemizde kullanacağımız görsellerimiz , eğer kendimiz üretemiyorsak ,internette kendi sektörümüzle alakalı, yüksek çözünürlüklü , görseller mevcut.
Web sitemizde ücresiz olarak kullan bileceğimiz internet adreslerini ,aşşağıda sıraladık.Bu adreslerden web sitemiz için ücretsiz görsel temin edebilir , site içeriğimizi zenginleştire biliriz.1-PIXABAY
Genel arama sonuçlarında başırılı olan pixabay , özel sektörler ile ilgili aramalar dışında çok başarılı ücretsiz içerikleri sunan bir site.Orta büyüklükteki görsellerini direk indirte bilirken , daha büyük boyutlu görseller için siteye kayıt olmak gerekiyor.

pixabay
2-PEXELS
Web sitemiz için kullanbileceğimiz , geniş fotoğraf arşivine sahip pexels en popüler , ücretsiz web siteleri arasında.En önemlisi ücretsiz görsel indirmek için pexels’e kayıt yaptırmayı gerektirmiyor.Site üzerinden direk olarak ücretsiz görsel indirebiliyoruz.

pexels
3-FLICKR
Ücretsiz görsel arşivinin yanında , kullanıcılara ;kendi fotoğraflarını yükleme , düzenleme , arkadaş ekleme ve paylaşım yapma gibi olanaklarıda sağlayarak , diğer ücretsiz görsel sağlayan sitelerden ayrılmaktadır.Flickr’ın fotoğraf kullandırma politikası , kullanılan fotoğrafın ,sitede indirilen sahibini kaynak olarak göstermektir.Site içerisinde bulunan bütün kaynak görseller indirilebilir durumda değildir.License bölümünden Creative Common’u seçerek ücretsiz görsellere ulaşılabilir.

flickr
4-GRATISOGRAPY
Diğer ücretsiz fotoğraf sitelerine göre ,farklı bir yapıya sahip olan gratisograpy , içersinde komik ve eğlenceli görseller barındırıyor.Web sitesinde, kenar ve boxlarda farklılık arayanlar için gratisogray biçilmiş kaftan.Sitenin tek kötü yanı arama yapa bilme imkanımızın olmaması.

gratisography
5-UNSPLASH
Kaliteli içerikleri ile az ve öz kaynak barındıran unsplash , rakiplerine oranla dah az görsel materyal barındırıyor.Ücretsiz web sitesi için , görselleri indirmeye üyelik istemiyor .

unsplash
6-PICJUMBO
Rakiplerinden daha özenli ve kullanışlı bir katagori yapısına sahip olan picjumbo , içerik bakımından geniş görsel yelpazeye sahip.Arama barından girdiğimiz anahtar kelimeler sayesinde , web sitemiz için ücretsiz görsellere kolayca ulaşabilme, indire bilme imkanı sunuyor.

picjumbo
7-LITTLE VISUALS
Little Visuals web sitemizde kullanmak için ala bileceğimiz ücretsiz web sitelerinden farklı bir yapıya sahip.Site içerisinde istediğimiz görsel mataryeli , indirmeye izin verir ve mail adresimize bize haftalık olarak, yedi tane görseli bize ücretsiz gönderir.

littlevisuals
8-SPLITSHIRE
Ücretsiz görsel materyal için yeterlilik düzeyi geniş olan splitshire , basit yapısı ile görsel materyallleri , rahatlıkla indirebilmemize olanak sağlamaktadır.Ücretsiz görsellerini kullanabileceğimiz sitede basit , sade arama motoru sayesinde rahatlık sağlamaktadır.

splitshire
9-IM FREE
İçerisindeki şablonlar sayesinde ücretsiz görsel bulmak isteyen kullanıcılara , sadece fotoğraf alanında değil , iş , eğlence müzik , sanat , teknoloji gibi alanlardada desteğini sağlıyor.Ücretsiz görselleri yüksek çözünürlükde vermektedir.Imfree site için kulanılmak üzere kendi bünyesinde bulundurduğu ikon ve buton tasarımları sayesinde, ücretsiz görsel arayan kullanıcıların , kolaylıkla erişebileceği yan görsellerde sunuyor.Arama motoru sayesinde spesifik aramalara izin veriyor.

imfree
10-FREEIMAGES
Ücretsiz görsel kaynak sağlayan bir diğer sitemiz freeimages.com.Ürün olarak çok geniş bir yelpazeye sahip.Ücretsiz fotoğraf bulmak için kategori ve aram motoru bölümü bulunuyor.Sitede dikkat edilmesi gereken en önemli unsur , arama yaptıkddan sonra yukarı tarafda çıkan sponsorluklu , istock sitesinin reklamları.Site üzerinden reklam aldığı ücretli fotoğraf sağalayan siteye gönderme yapıyor.Ücretsiz footğrafları kolaylıkla indirebilir ve web sitemizde kullana biliriz.

freeimages
BONUS: FREEPICK
Günümüzde en çok kullanılan ücretsiz görsel bulma konusunda , yardımcı olucak site freepick.com.Freepick sadece ücretsiz fotoğrafın yanında vektörel olarakda bize kaynak sağlıyor.Site içerisinden üye olmadan birkaç görseli indirmeye izin veririrken , ücretsiz olarak üye olarak istediğimiz kadar görseli ücretsiz indirebiliriz.Bunnun yanı sıra ücretli sattığı görsellerde var.Vektörel dosyları .psd , .ai , .eps formatlarında yayınlayarak kullanıcılara çok büyük, kolaylıklar sağlamaktadır.

freepick

HIZLI MENU

Samsunda Web Tasarım Alanında 15 Yıldan Uzun süredir Hizmet Veriyoruz

0545 368 53 69
facebook.com/prowebtasarim youtube.com//UC6pBAMXkL8u7V

İPUCU

Dünyanın en çok tercih edilen programlama dili Java'dır.
homeapartmentlicensephonepawearththumbs-upmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram