Skip links

Kurumsal E-mail Danışmanlığı

İletişim ilk çağlardan beri  hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. İletişimin Doğru bir şekilde net ve anlaşılır olması ;iletişim kuracağınız kişi yada kişiler arasından önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde toplumsal olarak  yapacağımız resmi  yazışmalar  yada  göndereceğimiz ,görsel yada işitsel bilgileri çoğunlukla e-mail yoluyla yapmaktayız. Göndereceğiniz e-mailler eyer bazı kurallara uymuyorsa dikkate alınmaz hatta spam olarak bile değerlendirilebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için e-mail adresi oluştururken yada yapacağınız önemli yada resmi yazışmalarda birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz, söylemek istediklerinizi yada karşı  tarafın sizin ne demek istediğinizi doğru bir şekilde anlamlandırmasında etkin rol oynayacaktır. Kurumsal E-mail Danışmanlığı

Yapacağınız yazışmalarda doğru bir iletişim kurmak için yapacağınız en önemli ve ilk kural  yazım ve imla kurallarına riayet etmeniz. Bu kurallar sayesinde söylemek istediklerinizi daha net bir şekilde karşı tarafa iletmiş olursunuz.

Kurumsal E-mail Danışmanlığı
Kurumsal E-mail Danışmanlığı

İkinci olarak  yazışma metinlerinizde tek başına cümleler ve cümlelerin oluşturduğu metin anlamlı ve uyum içinde olmalı.

Yazışmalarınızda kullanacağınız harflerin boyutları bile iletişiminizde etkin rol oynamaktadır. Kullanacağınız cümlelerdeki harfleri BÜYÜK  seçmemelisiniz. Bu karşı  tarafa ‘’emir alınıyor ‘’yada ‘’bağırılıyor’’  hissi uyandırmaktadır.

‘’ Herkese gönder ‘’ ‘ e tıklamadan önce bir kez daha düşünün. Göndereceğiniz ileti alakadar olmayan kişilere giderse e-posta adresinizi kara listeye alabilirler. Buda sonra yapacağınız yazışmaları  iletememenize yada sizin için kötü bir imaj çizilmesine yol açabilir.

Hizmetinizin ve ürünlerinizin güvenilirliğini ve kurumsallığını arıtmaya yönelik çalışmalar arasındaki kurumsal e-posta kullanımı önemli bir yer kaplıyor . Oluşturacağınız e-mail adresi  şirket yazışmalarında kullanılacaksa eyer,   e-mail adresinizin ücretsiz bir şekilde alının e-posta hesaplarından ayrılması ve şirketinizin adını taşımalıdır.
İş yapacağınız firmalar ve müşteriler herkesin kolaylıkla açabileceği ücretsiz e-posta adresleri(hotmail.com,yandex.com,yahoo.com)yerine şirket alan adına bağlı olarak size özel  oluşturacağınız e-posta adresleri kullanmanız şirketinizin imajı açısından daha yararlı olacaktır.

Eyer freelancer  olarak çalışıyorsanız  yada yazışmalarınızda kullanacağınız e-posta hesabını kişisel olarak kullanmak istiyorsanız e-posta adresiniz adınız ve soyadınızdan oluşturulmalıdır.

Son olarak göndereceğiniz iletileri göndermeden önce son bir kez gene olarak e-postanızı gözden geçirin.

prowebtasarim.net olarak kaliteli ve profesyonel bir Kurumsal E-Mail danışmanlığı hizmeti sunmaktayız.

Kurumsal E-mail Danışmanlığı